Skup złomu Chorzów, Katowice to podstawa naszej działalności. Skupujemy surowce wtórne w Chorzowie i Katowicach. Skup złomu i makulatury: Chorzów Batory, Katowice tel. 601 443 659

Skup złomu

Skup złomu  zapewnia najlepszą na rynku ofertę cenową skupu złomu, metali kolorowych, stali, miedzi, niklu, cynku, złomu wsadowego, złomu niewsadowego, złomu użytkowego. Nasze działania charakteryzuje profesjonalizm, dokładność i terminowość – zapraszamy, dzięki temu oczyszczamy środowisko,  pełen recykling !!!

Podstawowa działalność jako skup złomu zajmujemy się odpadami, firma skup złomu Katowice, prowadzi ekologiczny biznes, przyczynia się do dbania o środowisko naturalne, likwidację dzikich wysypisk śmieci, śmietnisk, a także do podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa, skupując całą gamę złomów i odpadów metali kolorowych i szlachetnych.

Posiadamy wymagane przez Państwo i Unie Europejską zezwolenia na gospodarkę odpadami budowlanymi czyli wszystkie rodzaje metali, i metale niebezpieczne, akumulatory, podzespoły komputerowe, itp.

Skup złomu Katowice, Chorzów, to podstawowa działalność firmy przetwarzanie, recykling i utylizacja wszelkiego rodzaju złomu metali kolorowych i szlachetnych, a także przetop aluminium, brązu i mosiądzu.

Skup złomu Chorzów to kolejny po Katowicach skup złomu otwarty przez nasze przedsiębiorstwo tym razem na terenie Chorzowa Batorego, przy ul. Wieniawskiego 14. Teren ten został przez nas zakupiony w całości, jest to teren po Spółce INWAR. Skup złomu Chorzów zajmuje się skupem wszelkiego rodzaju metali kolorowych, kabli, akumulatorów i makulatury.

Każdy z naszych punktów w Chorzowie i Katowicach wyposażony jest w wagi samochodowe i mniejsze wagi elektroniczne by zważyć z jak najlepszą dokładnością co do grama.

Przyjmiemy każdą ilość surowca. Nowa firma, nowe odpowiednie ceny dla klientów. Podchodzimy elastycznie do każdego klienta i trzymamy ceny lepsze od konkurencji! Twoje zadowolenie to nasz priorytet. Zapraszamy do odwiedzin ul. Wieniawskiego 14.

Skup złomu  główną działalnością naszej firmy jest skup złomu w Chorzowie, recykling i utylizacją metali oraz surowców wtórnych. Podstawą naszej działalności jest skup złomu Katowice, Chorzów : kabli miedzianych i aluminiowych, skup złomu stalowego i metali kolorowych i makulatura, zarówno w ilościach hurtowych jak i

detalicznych, recykling kabli.

Skup złomu Chorzów

Każdy z naszych punktów w Katowicach wyposażony jest w wagi samochodowe do 20T i mniejsze wagi elektroniczne. Dzięki nim dokładnie zważymy surowce wtórne, metale, złom, itp. Posiadamy również wózki widłowe do rozładunku.

Nasz skup złomu Chorzów, Katowice realizuje płatności w gotówce lub przelewem, zawsze terminowo. Jako skup złomu Chorzów, Katowice metali kolorowych, oferujemy zawsze najlepsze ceny w okolicy surowców wtórnych i użytkowych.

Posiadamy przestronne place, ułatwiające manewrowanie samochodami co tym samym przyspiesza załadunek i wyładunek towaru.

Dzięki temu jesteśmy w stanie przyjąć każdą ilości złomu. Dysponujemy zezwoleniami wydanymi przez Urząd Miasta Katowice i Urząd Miasta Chorzów, pozwalającymi nam wykonywać naszą działalność czyli skup złomu takiego jak jak: stalowy, metale kolorowe, kable, akumulatory, elementy elektroniki, makulaturę i przekazanie ich do dalszego recykling lub utylizacji.
Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych oraz klientów biznesowych. Więcej informacji na stronie https://zlom.katowice.pl w zakładce Kontakt.

Jesteśmy dumną i ekstremalnie szybko rozwijająca się firmą w branży skup złomu, stali i metali kolorowych oraz recyklingu. Przedmiotem naszej działalności jest skup złomu Chorzów : kabli miedzianych i aluminiowych, skup złomu stalowego i metali kolorowych zarówno w ilościach hurtowych jak i detalicznych, recykling kabli, wycena, analizy złomu.

Jesteśmy przedsiębiorstwem wielobranżowym godnym zaufania, do grona naszych stałych partnerów należą firmy z Chorzowa i Katowic, nasza pozycja na rynku jest stabilna, posiadamy atrakcyjną ofertę i gwarantujemy bezpieczeństwo każdej transakcji. Indywidualne podejście do każdego klienta wyróżnia nas na tle konkurencji. Naszym atutem jest profesjonalna i sprawna obsługa dostawców i odbiorców.

Skup złomu Chorzów to podstawowa działalność firmy. Przetwarzanie i utylizacja złomu metali kolorowych i szlachetnych, a także przetop aluminium, brązu i mosiądzu.

W trakcie prowadzenia działalności w Katowicach zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie oraz nawiązaliśmy współpracę z większością polskich zakładów branży metali kolorowych.Posiadamy wymagane przez Państwo i Unie Europejską zezwolenia na gospodarkę odpadami budowlanymi czyli wszystkie rodzaje metali, i metale niebezpieczne, akumulatory, podzespoły komputerowe, itp

Skup złomu Katowice, Chorzów, to podstawowa działalność firmy przetwarzanie, recykling i utylizacja wszelkiego rodzaju złomu metali kolorowych i szlachetnych, a także przetop aluminium, brązu i mosiądzu

Współpracujemy z polskimi hutami metali kolorowych, którym dostarczamy ogromne ilości surowca. Taka współpraca rozwija się bardzo dynamicznie i przynosi znakomite rezultaty.

Zajmując się odpadami, firma Skup złomu Chorzów, Katowice w odpowiedzialny sposób przyczynia się do kasacji dzikich wysypisk śmieci i do podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa, skupując całą gamę złomu i odpadów metali kolorowych i szlachetnych zgodnie z przepisami Unii Europejskiej.

Skup złomu Chorzów

Skup złomu Chorzów

Skup złomu Chorzów prowadzi skup złomu i odpadów metali kolorowych na rynku Ślaskim jak i zapraszamy chętnych z całej Polski.

Skupujemy bardzo szeroki asortyment metali i ich odpowiedników zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez Urząd marszałkowski.

W szczególności : miedź w każdej postaci, brąz, mosiądz, aluminium w każdej postaci, cyna czysta i stopowa, cynk i ołów, kadm, antymon, stal chromoniklowa (CrNi), stal chromowa (Cr), stale wysokostopowe, stal Narzędziowa (szybkotnąca), złom stalowy, AlNi, AlNiCo, nikiel (anody, katody, granulaty i inne postaci), kobalt metaliczny i jego związki tj. tlenki i proszki, wolfram, molibden i wanad, mangan, chrom, niob, cyrkon, mangan, chrom, żelazostopy, złom katalizatory środki, samochodowe, tytan i stopy tytanu, zgary: Cu, Al, Ms, Br , misz-masz metal, neodym, metale rzadkie: tantal, gal, selen, ind, hafn, german, metale szlachetne: Au, Pt, Ag, Pd, Ir, Rh, tlenki metali: Co, Ni, Mo, Ta, W, Sn, Cu, związki chemiczne tych metali, elektronika i jej części (płytki, procesory, zasilacze i inne)

Teoria

Podział złomu

Ze względu na materiał, z którego pochodzi, złom dzieli się na:

 • Złom stalowy, Stal – stop żelaza z węglem, plastycznie obrobiony i obrabialny cieplnie, o zawartości węgla nieprzekraczającej 2,11%, co odpowiada granicznej rozpuszczalności węgla w żelazie (dla stali stopowych zawartość węgla może być dużo wyższa). Węgiel w stali najczęściej występuje w postaci perlitu płytkowego. Niekiedy jednak, szczególnie przy większych zawartościach węgla, cementyt występuje w postaci kulkowej w otoczeniu ziaren ferrytu.

 • złom żeliwny, Żeliwo – wysokowęglowy stop żelaza z węglem, zazwyczaj także z krzemem, manganem, fosforem, siarką i innymi składnikami. Zawiera od 2,11 do 6,67% węgla w postaci cementytu lub grafitu. Występowanie konkretnej fazy węgla zależy od szybkości chłodzenia i składu chemicznego stopu. Chłodzenie powolne sprzyja wydzielaniu się grafitu. Także i dodatki stopowe odgrywają tu pewną rolę.

 • Metale nieżelazne

  (metale kolorowe) – nazwa techniczna metali innych niż żelazo i stopów metali niezawierających żelaza. Do metali kolorowych zalicza się m.in. miedź, cynk, cynę, ołów i aluminium, a do stopów mosiądz i brąz. Są to ciała o charakterystycznym połysku, są dobrymi przewodnikami cieplnymi. Mają różnorodne właściwości fizyczne, chemiczne, mechaniczne i technologiczne i z tego powodu są powszechnie stosowane w wielu dziedzinach techniki.

Złom – w metalurgii oficjalna nazwa przedmiotów metalowych, przeznaczonych do wykorzystania w procesie recyklingu poprzez ich ponowne przetopienie (złomowanie). Do złomu należą przede metalowe odpady produkcyjne, wyroby metalowe nie nadające się do naprawy, elementy konstrukcji pochodzące z rozbiórki, odpady komunalne z metalu, wyeksploatowane samochody (pozbawione elementów niemetalicznych to znaczy tapicerki, uszczelek, płynów itd.), maszyny, urządzenia i ich części, konstrukcje stalowe uszkodzone mechanicznie, skorodowane, bądź nienadające się do dalszej, bezpiecznej eksploatacji itp.

Skup złomu Chorzów, Katowice skupujemy złom w każdej postaci :

Złom stalowy 2 główne gatunki:

 • wsadowy – złom posiadający takie wymiary, postać i skład chemiczny, które pozwalają na bezpośrednie wykorzystanie go jako wsadu w piecach hutniczych.

 • niewsadowy – złom, który musi zostać poddany obróbce termicznej lub mechanicznej dla uzyskania potrzebnych wymiarów, postaci i masy przed wykorzystaniem go jako wsadu w piecu hutniczym.

Jako rodzaje złomu niewsadowego, wyróżnia się m.in.:

 • Złom ciężki – grubość min. 6 mm (np. pręty zbrojeniowe, grube rury).

 • Złom lekki – grubość max. 4 mm (np. blacha, blacha falista).

Złom żeliwny

 • Żeliwny maszynowy – tzw. żeliwo ciemne (np. korpusy silników).

 • Żeliwny handlowy – tzw. żeliwo białe (np. instalacje sanitarne).

Złom metali nieżelaznych

Obejmuje złom:

 • Metali nieżelaznych:

 • Aluminium

 • Cynk

 • Miedź

 • Stopy metali:

 • Mosiądz

 • Kajner

 • Znal

Złom użytkowy który nadaje się do wykorzystania w celach innych niż jego przetopienie. Jest on sprzedawany przez skup złomu Chorzów, Katowice na życzenie ich klientów, cena uzgadniana podczas dokonywania transakcji.Skupujemy bardzo szeroki asortyment metali kolorowych(miedź, mosiądz, brąz, aluminium, cynk, ołów) i żelaznych, kable, elektronikę, akumulatory jak również makulaturę.

Skupujemy części komputerowe, komputery, monitory, serwery, UPS, Zasilacze,