Skup złomu Chorzów, Katowice to podstawa naszej działalności. Skupujemy surowce wtórne w Chorzowie i Katowicach. Skup złomu i makulatury: Chorzów Batory, Katowice tel. 601 443 659

Skup złomu Katowice ul. Gliwicka 139

Skup złomu Katowice istnieje od 1990 roku. Jest to nasza podstawowa działalność którą nieustannie rozwijamy.

Przedstawiciele handlowi pomogą Ci w podjęciu decyzji. Zadzwoń, zapytaj.

601 443 659 – Jan

607 795 843 – Leszek

574 109 002 – Sebastian

Obsługujemy klientów indywidualnych i firmy. Zapraszamy do długofalowej współpracy!

Skup złomu Katowice, Chorzów

Zajmujemy się skupem złomu :

 • stalowego w postaci po amortyzacyjnej i poprodukcyjnej
 • niemetalicznego surowców wtórnych tj. złomu metali kolorowych:skup złomu Katowice
 • miedzi
 • mosiądzu
 • brązu
 • aluminium
 • stali nierdzewnej
 • ołowiu
 • cynku
 • węglików spiekanych
 • złomu niklu
 • samochodów
 • Skupem i przerobem makulatury,
 • Skupem elektroniki. Non stop analizujemy rynki surowców wtórnych, dlatego zapewniamy zawsze aktualne i najlepsze ceny w okolicy w skupie złomu.
 • Sprzedaż hurtowa złomu i odpadów metalowych oraz materiałów przeznaczonych do powtórnego wykorzystania. Skupujemy bardzo szeroki asortyment metali kolorowych(miedź, mosiądz, brąz, aluminium, cynk, ołów) i żelaznych, kable, elektronikę, akumulatory jak również makulaturę.

  W szczególności proponujemy skup oraz sprzedaż metali szlachetnych i surowców rzadkich. Z naszej oferty korzystają zarówno klienci krajowi jak i zagraniczni.

  Nasze działania charakteryzuje profesjonalizm, dokładność i terminowość – zapraszamy, dzięki temu oczyszczamy środowisko, pełen recykling !!!

  Przedmiotem naszej działalności jest skup złomu Chorzów : kabli miedzianych i aluminiowych, skup złomu stalowego i metali kolorowych zarówno w ilościach hurtowych jak i detalicznych, recykling kabli, wycena, analizy złomu.

  Podstawowa działalność jako skup złomu zajmujemy się odpadami, firma skup złomu Katowice, Chorzów prowadzi ekologiczny biznes, przyczynia się do dbania o środowisko naturalne, likwidację dzikich wysypisk śmieci, śmietnisk, a także do podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa, skupując całą gamę złomów i odpadów metali kolorowych i szlachetnych.

  Posiadamy wymagane przez Państwo i Unie Europejską  zezwolenia na gospodarkę odpadami budowlanymi czyli wszystkie rodzaje metali, i metale niebezpieczne, akumulatory, podzespoły komputerowe, itp.

   Skup złomu Katowice, Chorzów, to podstawowa działalność firmy przetwarzanie, recykling i utylizacja wszelkiego rodzaju złomu metali kolorowych i szlachetnych, a także przetop aluminium, brązu i mosiądzu.

W przypadku większych ilości zawsze negocjujemy ceny na miejscu przy oględzinach i segregowaniu towaru.

Podstawowa działalność zajmując się odpadami, firma skup złomu Katowice, Chorzów prowadzi ekologiczny biznes, przyczynia się do dbania o środowisko naturalne, likwidację dzikich wysypisk śmieci, śmietnisk, a także do podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa, skupując całą gamę złomów i odpadów metali kolorowych i szlachetnych

Każdy z naszych punktów skupu złomu tak w Katowicach jak i w Chorzowie wyposażony jest w wagi samochodowe i mniejsze wagi elektroniczne by zważyć towar z jak najlepszą dokładnością co do grama.

Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych oraz klientów biznesowych. Więcej informacji na stronie https://zlom.katowice.pl w zakładce Kontakt.

Odbieramy złom ze wszystkich dzielnic Katowic, Chorzowa i miast ościennych.

Przyjmiemy każdą ilość surowca. Nowa firma, nowe odpowiednie ceny dla klientów. Podchodzimy elastycznie do każdego klienta i trzymamy ceny lepsze od konkurencji! Twoje zadowolenie to nasz priorytet. Zapraszamy do odwiedzin ul. Wieniawskiego 14.

Skup złomu Chorzów to podstawowa działalność firmy. Przetwarzanie i utylizacja złomu metali kolorowych i szlachetnych, a także przetop aluminium, brązu i mosiądzu.

W trakcie prowadzenia działalności w Katowicach zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie oraz nawiązaliśmy współpracę z większością polskich zakładów branży metali kolorowych.

Posiadamy wymagane przez Państwo i Unie Europejską  zezwolenia na gospodarkę odpadami budowlanymi czyli wszystkie rodzaje metali, i metale niebezpieczne, akumulatory, podzespoły komputerowe, itp

 Skup złomu Katowice, Chorzów, to podstawowa działalność firmy przetwarzanie, recykling i utylizacja wszelkiego rodzaju złomu metali kolorowych i szlachetnych, a także przetop aluminium, brązu i mosiądzu

Skup złomu Katowice, Chorzów główną działalnością naszej firmy jest skup złomu w Katowicach,  recykling i utylizacją metali oraz surowców wtórnych.

Każdy z naszych punktów w Katowicach i w Chorzowie wyposażony jest w wagi samochodowe do 20T i mniejsze wagi elektroniczne dla dokładnego zważenia surowców wtórnych, metali, złomu, itp. Posiadamy również wózki widłowe do rozładunku.

Skupujemy bardzo szeroki asortyment metali i ich odpowiedników zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez Urząd marszałkowski. W szczególności : miedź w każdej postaci, brąz, mosiądz, aluminium w każdej postaci, cyna czysta i stopowa, cynk i ołów, kadm, antymon, stal chromoniklowa (CrNi), stal chromowa (Cr), stale wysokostopowe, stal Narzędziowa (szybkotnąca), złom stalowy, AlNi, AlNiCo, nikiel (anody, katody, granulaty i inne postaci), kobalt metaliczny i jego związki tj. tlenki i proszki, wolfram, molibden i wanad, mangan, chrom, niob, cyrkon, mangan, chrom, żelazostopy, złom katalizatory środki, samochodowe, tytan i stopy tytanu, zgary: Cu, Al, Ms, Br , misz-masz metal, neodym, metale rzadkie: tantal, gal, selen, ind, hafn, german, metale szlachetne: Au, Pt, Ag, Pd, Ir, Rh, tlenki metali: Co, Ni, Mo, Ta, W, Sn, Cu, związki chemiczne tych metali, elektronika i jej części (płytki, procesory, zasilacze i inne)

Nasz skup złomu Katowice, Chorzów realizuje płatności w gotówce lub przelewem, zawsze terminowo. Jako skup złomu  Katowice,  Chorzów metali kolorowych, oferujemy zawsze najlepsze ceny w okolicy surowców wtórnych i użytkowych.
Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych oraz klientów biznesowych. Więcej informacji na stronie https://zlom.katowice.pl w zakładce Kontakt.

Jesteśmy dumną i ekstremalnie szybko rozwijająca się firmą w branży skup złomu, stali i metali kolorowych oraz recyklingu. Przedmiotem naszej działalności jest skup złomu Chorzów : kabli miedzianych i aluminiowych, skup złomu stalowego i metali kolorowych zarówno w ilościach hurtowych jak i detalicznych, recykling kabli, wycena, analizy złomu.

Skup złomu Katowice to podstawowa działalność firmy, przetwarzanie i utylizacja złomu metali kolorowych i szlachetnych, a także przetop aluminium, brązu i mosiądzu.

Posiadamy wymagane przez Państwo i Unie Europejską  zezwolenia na gospodarkę odpadami budowlanymi czyli wszystkie rodzaje metali, i metale niebezpieczne, akumulatory, podzespoły komputerowe, itp

Posiadamy przestronne place, ułatwiające manewrowanie samochodami co tym samym przyspiesza załadunek i wyładunek towaru. Dzięki temu jesteśmy w stanie przyjąć każdą ilości złomu. Dysponujemy zezwoleniami wydanymi przez Urząd Miasta Katowice i Urząd Miasta Chorzów, pozwalającymi nam wykonywać naszą działalność czyli skup złomu takiego jak jak: stalowy, metale kolorowe, kable, akumulatory, elementy elektroniki, makulaturę i przekazanie ich do dalszego recykling lub utylizacji

skup metali Katowiceskup makulatury Katowice

Teoria

Podział złomu

Ze względu na materiał, z którego pochodzi, złom dzieli się na:

 • Złom stalowy, Stal – stop żelaza z węglem, plastycznie obrobiony i obrabialny cieplnie, o zawartości węgla nieprzekraczającej 2,11%, co odpowiada granicznej rozpuszczalności węgla w żelazie (dla stali stopowych zawartość węgla może być dużo wyższa). Węgiel w stali najczęściej występuje w postaci perlitu płytkowego. Niekiedy jednak, szczególnie przy większych zawartościach węgla, cementyt występuje w postaci kulkowej w otoczeniu ziaren ferrytu.
 • złom żeliwny, Żeliwo – wysokowęglowy stop żelaza z węglem, zazwyczaj także z krzemem, manganem, fosforem, siarką i innymi składnikami. Zawiera od 2,11 do 6,67% węgla w postaci cementytu lub grafitu. Występowanie konkretnej fazy węgla zależy od szybkości chłodzenia i składu chemicznego stopu. Chłodzenie powolne sprzyja wydzielaniu się grafitu. Także i dodatki stopowe odgrywają tu pewną rolę.
 • Metale nieżelazne

  (metale kolorowe) – nazwa techniczna metali innych niż żelazo i stopów metali niezawierających żelaza. Do metali kolorowych zalicza się m.in. miedź, cynk, cynę, ołów i aluminium, a do stopów mosiądz i brąz. Są to ciała o charakterystycznym połysku, są dobrymi przewodnikami cieplnymi. Mają różnorodne właściwości fizyczne, chemiczne, mechaniczne i technologiczne i z tego powodu są powszechnie stosowane w wielu dziedzinach techniki.

Złom – w metalurgii oficjalna nazwa przedmiotów metalowych, przeznaczonych do wykorzystania w procesie recyklingu poprzez ich ponowne przetopienie (złomowanie). Do złomu należą przede wszystkim to na przykład metalowe odpady produkcyjne, wyroby metalowe nie nadające się do naprawy, elementy konstrukcji pochodzące z rozbiórki, odpady komunalne z metalu, wyeksploatowane samochody (pozbawione elementów niemetalicznych, tzn. tapicerki, uszczelek, płynów itd.), maszyny, urządzenia i ich części, konstrukcje stalowe uszkodzone mechanicznie, skorodowane, bądź nienadające się do dalszej, bezpiecznej eksploatacji itp.

Złom żeliwny

 • Żeliwny maszynowy – tzw. żeliwo ciemne (np. korpusy silników).
 • Żeliwny handlowy – tzw. żeliwo białe (np. instalacje sanitarne).

Złom metali nieżelaznych

Obejmuje złom:

 • Metali nieżelaznych:
 • Aluminium
 • Cynk
 • Miedź
 • Stopy metali:
 • Mosiądz
 • Kajner
 • Znal

Złom użytkowy  który nadaje się do wykorzystania w celach innych niż jego przetopienie jest on sprzedawany przez skup złomu Chorzów, Katowice na życzenie ich klientów, cena uzgadniana podczas dokonywania transakcji.