Skup złomu Katowice ul. Gliwicka 139

Skup złomu Katowice istnieje od 1990 roku. Jest to nasza podstawowa działalność którą nieustannie rozwijamy.

Przedstawiciele handlowi pomogą Ci w podjęciu decyzji. Zadzwoń, zapytaj.

601 443 659 – Jan

607 795 843 – Leszek

574 109 002 – Sebastian

Obsługujemy klientów indywidualnych i firmy. Zapraszamy do długofalowej współpracy!

Skup złomu Katowice, Chorzów

Zajmujemy się skupem złomu :

 • stalowego w postaci po amortyzacyjnej i poprodukcyjnej
 • niemetalicznego surowców wtórnych tj. złomu metali kolorowych:skup złomu Katowice
 • miedzi
 • mosiądzu
 • brązu
 • aluminium
 • stali nierdzewnej
 • ołowiu
 • cynku
 • węglików spiekanych
 • złomu niklu
 • samochodów
 • Skupem i przerobem makulatury,
 • Skupem elektroniki. Non stop analizujemy rynki surowców wtórnych, dlatego zapewniamy zawsze aktualne i najlepsze ceny w okolicy w skupie złomu.
 • Sprzedaż hurtowa złomu i odpadów metalowych oraz materiałów przeznaczonych do powtórnego wykorzystania. Skupujemy bardzo szeroki asortyment metali kolorowych(miedź, mosiądz, brąz, aluminium, cynk, ołów) i żelaznych, kable, elektronikę, akumulatory jak również makulaturę.

  W szczególności proponujemy skup oraz sprzedaż metali szlachetnych i surowców rzadkich. Z naszej oferty korzystają zarówno klienci krajowi jak i zagraniczni.

  Nasze działania charakteryzuje profesjonalizm, dokładność i terminowość – zapraszamy, dzięki temu oczyszczamy środowisko, pełen recykling !!!

  Przedmiotem naszej działalności jest skup złomu Chorzów : kabli miedzianych i aluminiowych, skup złomu stalowego i metali kolorowych zarówno w ilościach hurtowych jak i detalicznych, recykling kabli, wycena, analizy złomu.

  Podstawowa działalność jako skup złomu zajmujemy się odpadami, firma skup złomu Katowice, Chorzów prowadzi ekologiczny biznes, przyczynia się do dbania o środowisko naturalne, likwidację dzikich wysypisk śmieci, śmietnisk, a także do podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa, skupując całą gamę złomów i odpadów metali kolorowych i szlachetnych.

  Posiadamy wymagane przez Państwo i Unie Europejską  zezwolenia na gospodarkę odpadami budowlanymi czyli wszystkie rodzaje metali, i metale niebezpieczne, akumulatory, podzespoły komputerowe, itp.

   Skup złomu Katowice, Chorzów, to podstawowa działalność firmy przetwarzanie, recykling i utylizacja wszelkiego rodzaju złomu metali kolorowych i szlachetnych, a także przetop aluminium, brązu i mosiądzu.

W przypadku większych ilości zawsze negocjujemy ceny na miejscu przy oględzinach i segregowaniu towaru.

Podstawowa działalność zajmując się odpadami, firma skup złomu Katowice, Chorzów prowadzi ekologiczny biznes, przyczynia się do dbania o środowisko naturalne, likwidację dzikich wysypisk śmieci, śmietnisk, a także do podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa, skupując całą gamę złomów i odpadów metali kolorowych i szlachetnych

Każdy z naszych punktów skupu złomu tak w Katowicach jak i w Chorzowie wyposażony jest w wagi samochodowe i mniejsze wagi elektroniczne by zważyć towar z jak najlepszą dokładnością co do grama.

Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych oraz klientów biznesowych. Więcej informacji na stronie https://zlom.katowice.pl w zakładce Kontakt.

Odbieramy złom ze wszystkich dzielnic Katowic, Chorzowa i miast ościennych.

Przyjmiemy każdą ilość surowca. Nowa firma, nowe odpowiednie ceny dla klientów. Podchodzimy elastycznie do każdego klienta i trzymamy ceny lepsze od konkurencji! Twoje zadowolenie to nasz priorytet. Zapraszamy do odwiedzin ul. Wieniawskiego 14.

Skup złomu Chorzów to podstawowa działalność firmy. Przetwarzanie i utylizacja złomu metali kolorowych i szlachetnych, a także przetop aluminium, brązu i mosiądzu.

W trakcie prowadzenia działalności w Katowicach zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie oraz nawiązaliśmy współpracę z większością polskich zakładów branży metali kolorowych.

Posiadamy wymagane przez Państwo i Unie Europejską  zezwolenia na gospodarkę odpadami budowlanymi czyli wszystkie rodzaje metali, i metale niebezpieczne, akumulatory, podzespoły komputerowe, itp

 Skup złomu Katowice, Chorzów, to podstawowa działalność firmy przetwarzanie, recykling i utylizacja wszelkiego rodzaju złomu metali kolorowych i szlachetnych, a także przetop aluminium, brązu i mosiądzu

Skup złomu Katowice, Chorzów główną działalnością naszej firmy jest skup złomu w Katowicach,  recykling i utylizacją metali oraz surowców wtórnych.

Każdy z naszych punktów w Katowicach i w Chorzowie wyposażony jest w wagi samochodowe do 20T i mniejsze wagi elektroniczne dla dokładnego zważenia surowców wtórnych, metali, złomu, itp. Posiadamy również wózki widłowe do rozładunku.

Skupujemy bardzo szeroki asortyment metali i ich odpowiedników zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez Urząd marszałkowski. W szczególności : miedź w każdej postaci, brąz, mosiądz, aluminium w każdej postaci, cyna czysta i stopowa, cynk i ołów, kadm, antymon, stal chromoniklowa (CrNi), stal chromowa (Cr), stale wysokostopowe, stal Narzędziowa (szybkotnąca), złom stalowy, AlNi, AlNiCo, nikiel (anody, katody, granulaty i inne postaci), kobalt metaliczny i jego związki tj. tlenki i proszki, wolfram, molibden i wanad, mangan, chrom, niob, cyrkon, mangan, chrom, żelazostopy, złom katalizatory środki, samochodowe, tytan i stopy tytanu, zgary: Cu, Al, Ms, Br , misz-masz metal, neodym, metale rzadkie: tantal, gal, selen, ind, hafn, german, metale szlachetne: Au, Pt, Ag, Pd, Ir, Rh, tlenki metali: Co, Ni, Mo, Ta, W, Sn, Cu, związki chemiczne tych metali, elektronika i jej części (płytki, procesory, zasilacze i inne)

Nasz skup złomu Katowice, Chorzów realizuje płatności w gotówce lub przelewem, zawsze terminowo. Jako skup złomu  Katowice,  Chorzów metali kolorowych, oferujemy zawsze najlepsze ceny w okolicy surowców wtórnych i użytkowych.
Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych oraz klientów biznesowych. Więcej informacji na stronie https://zlom.katowice.pl w zakładce Kontakt.

Jesteśmy dumną i ekstremalnie szybko rozwijająca się firmą w branży skup złomu, stali i metali kolorowych oraz recyklingu. Przedmiotem naszej działalności jest skup złomu Chorzów : kabli miedzianych i aluminiowych, skup złomu stalowego i metali kolorowych zarówno w ilościach hurtowych jak i detalicznych, recykling kabli, wycena, analizy złomu.

Skup złomu Katowice to podstawowa działalność firmy, przetwarzanie i utylizacja złomu metali kolorowych i szlachetnych, a także przetop aluminium, brązu i mosiądzu.

Posiadamy wymagane przez Państwo i Unie Europejską  zezwolenia na gospodarkę odpadami budowlanymi czyli wszystkie rodzaje metali, i metale niebezpieczne, akumulatory, podzespoły komputerowe, itp

Posiadamy przestronne place, ułatwiające manewrowanie samochodami co tym samym przyspiesza załadunek i wyładunek towaru. Dzięki temu jesteśmy w stanie przyjąć każdą ilości złomu. Dysponujemy zezwoleniami wydanymi przez Urząd Miasta Katowice i Urząd Miasta Chorzów, pozwalającymi nam wykonywać naszą działalność czyli skup złomu takiego jak jak: stalowy, metale kolorowe, kable, akumulatory, elementy elektroniki, makulaturę i przekazanie ich do dalszego recykling lub utylizacji

skup metali Katowiceskup makulatury Katowice

Teoria

Podział złomu

Ze względu na materiał, z którego pochodzi, złom dzieli się na:

 • Złom stalowy, Stal – stop żelaza z węglem, plastycznie obrobiony i obrabialny cieplnie, o zawartości węgla nieprzekraczającej 2,11%, co odpowiada granicznej rozpuszczalności węgla w żelazie (dla stali stopowych zawartość węgla może być dużo wyższa). Węgiel w stali najczęściej występuje w postaci perlitu płytkowego. Niekiedy jednak, szczególnie przy większych zawartościach węgla, cementyt występuje w postaci kulkowej w otoczeniu ziaren ferrytu.
 • złom żeliwny, Żeliwo – wysokowęglowy stop żelaza z węglem, zazwyczaj także z krzemem, manganem, fosforem, siarką i innymi składnikami. Zawiera od 2,11 do 6,67% węgla w postaci cementytu lub grafitu. Występowanie konkretnej fazy węgla zależy od szybkości chłodzenia i składu chemicznego stopu. Chłodzenie powolne sprzyja wydzielaniu się grafitu. Także i dodatki stopowe odgrywają tu pewną rolę.
 • Metale nieżelazne

  (metale kolorowe) – nazwa techniczna metali innych niż żelazo i stopów metali niezawierających żelaza. Do metali kolorowych zalicza się m.in. miedź, cynk, cynę, ołów i aluminium, a do stopów mosiądz i brąz. Są to ciała o charakterystycznym połysku, są dobrymi przewodnikami cieplnymi. Mają różnorodne właściwości fizyczne, chemiczne, mechaniczne i technologiczne i z tego powodu są powszechnie stosowane w wielu dziedzinach techniki.

Złom – w metalurgii oficjalna nazwa przedmiotów metalowych, przeznaczonych do wykorzystania w procesie recyklingu poprzez ich ponowne przetopienie (złomowanie). Do złomu należą przede wszystkim to na przykład metalowe odpady produkcyjne, wyroby metalowe nie nadające się do naprawy, elementy konstrukcji pochodzące z rozbiórki, odpady komunalne z metalu, wyeksploatowane samochody (pozbawione elementów niemetalicznych, tzn. tapicerki, uszczelek, płynów itd.), maszyny, urządzenia i ich części, konstrukcje stalowe uszkodzone mechanicznie, skorodowane, bądź nienadające się do dalszej, bezpiecznej eksploatacji itp.

Złom żeliwny

 • Żeliwny maszynowy – tzw. żeliwo ciemne (np. korpusy silników).
 • Żeliwny handlowy – tzw. żeliwo białe (np. instalacje sanitarne).

Złom metali nieżelaznych

Obejmuje złom:

 • Metali nieżelaznych:
 • Aluminium
 • Cynk
 • Miedź
 • Stopy metali:
 • Mosiądz
 • Kajner
 • Znal

Złom użytkowy  który nadaje się do wykorzystania w celach innych niż jego przetopienie jest on sprzedawany przez skup złomu Chorzów, Katowice na życzenie ich klientów, cena uzgadniana podczas dokonywania transakcji.